
Czyste powietrze dofinansowanie wniosek
Czyste powietrze dofinansowanie wniosek – jak wypełnić?
Kolejna edycja programu Czyste Powietrze otwiera nowe możliwości. Dla wielu Polaków jest to jedyna szansa, aby uzyskać dofinansowanie ocieplenia domu lub zakupić wydaje źródło ciepła spełniające wymagania ustawowe.
Nic dziwnego, że tak wiele osób korzysta z tego programu. Jednak nie każdy wie, jak poprawnie wypełnić wniosek o dofinansowanie i czy spełnia obowiązujące warunki.
W tym artykule przybliżamy zasady dotacji programu Czyste Powietrze. Podpowiadamy, jakie dokumenty są potrzebne, aby złożyć formularz wniosku i wyjaśniamy, kto ma największe szanse na najwyższy poziom dofinansowania.
Czyste powietrze dofinansowanie wniosek – złożenie wniosku
Program Czystego Powietrza to odpowiedź na rosnącą świadomość ekologiczną. Jego celem jest poprawa jakości powietrza i redukcja emisji gazów cieplarnianych poprzez:
- modernizację źródeł ciepła (m.in. wymiana kopciuchów)
- oraz zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach jednorodzinnych.
Wnioski o dofinansowanie Czyste Powietrze są rozpatrywane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Dofinansowanie na ocieplenie i nie tylko
Program priorytetowy Czyste Powietrze jest kluczowym elementem walki z zanieczyszczeniem środowiska. Pieniądze z dotacji można przeznaczyć na termomodernizację domu, czyli: modernizację instalacji grzewczej, wymianę okien i drzwi, ocieplenie budynku, a także na montaż instalacji PV lub fotowoltaicznej. Poza tym rząd sfinansuje wymianę starego kotła na źródło ciepła spełniające wymagania ustawowe.
Uwaga: data złożenia wniosku ma znaczenie!
W jakim terminie złożyć wniosek? Portal programu Czyste Powietrze informuje, że dokumenty można składać do 31 grudnia 2027 roku – do tego czasu będą podpisywane umowy o dofinansowanie. Natomiast sama realizacja programu jest zaplanowana do 2029 roku włącznie.
Jednak znaczenie ma nie tylko czas, ale też roczny budżet przeznaczony na ten cel. Limit dotacji programu Czyste Powietrze w 2024 roku ma wynieść 5,4 miliarda złotych. Z kolei sam program cieszy się coraz większą popularnością. Warto więc złożyć wniosek o dofinansowanie jak najszybciej.
Równie ważne jest to, aby dokumenty nie zawierały żadnego błędu. Wszelkie niedopatrzenia mogą skutkować ich odrzuceniem lub wydłużyć czas oczekiwania na pozytywną weryfikację wniosku.
Instrukcja wypełniania i wzór wniosku: samodzielnie czy z pomocą firmy?
Mnóstwo osób zastanawia się, czy lepiej skorzystać z generatora wniosków Czyste Powietrze (tzw. e-wnioski), czy z pomocy specjalisty.
Zgodnie z naszym doświadczeniem, pomoc w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie daje najlepsze efekty. Kiedy taką sprawą zajmuje się ekspert, klient ma szansę na otrzymanie najwyższego poziomu dofinansowania.
Pomoc w wypełnieniu wniosku – Twoje korzyści:
- zyskujesz gwarancję, że otrzymasz dofinansowanie i to w najwyższej możliwej kwocie. Specjalista wie, jak rozliczyć inwestycję i szczegółowo wyjaśnia warunki umowy dotacji. Posiada też wiedzę o ostatnich zmianach w programie. Z jego wsparciem unikniesz wątpliwości i niepotrzebnych problemów.
- w porównaniu z samodzielnym wypełnianiem wniosku Czyste Powietrze, zaoszczędzisz mnóstwo czasu i stresu. Robiąc to samodzielnie ryzykujesz, że popełnisz błąd wypełniania wniosku, co wydłuży czas oczekiwania na dotację lub nawet poskutkuje jego odrzuceniem.
- nasza usługa nie kończy się na złożeniu wniosku. Monitorujemy cały proces jego rozpatrywania, a w razie potrzeby odpowiadamy na pytania i uzupełniamy brakujące dokumenty. Dzięki temu masz pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.
- po uzyskaniu dofinansowania oferujemy wsparcie w realizacji projektu, w tym w zakresie wykonania remontu oraz rozliczania środków. Dzięki temu masz pewność, że cały projekt będzie realizowany zgodnie z założeniami i przyniesie oczekiwane korzyści.
Czyste powietrze dofinansowanie wniosek – Pozytywna weryfikacja wniosku gwarancją sukcesu
Starając się o dotację Czyste Powietrze trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Ważne jest m.in. to, że wniosek o dofinansowanie mogą złożyć wyłącznie właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych.
Poziom dofinansowania zależy natomiast od miesięcznego dochodu na osobę w danym gospodarstwie domowym. W warunkach programu Czyste Powietrze wyróżniono 3 poziomy: podstawowy, podwyższony i najwyższy. W każdym z nich obowiązuje odrębne kryterium dochodowe. Różnią się też maksymalne kwoty dotacji. Największa suma, jaką można otrzymać, składając wniosek o dotację, to 136 200 złotych.
Dokładną rozpiskę poziomów dotacji i informacje nt programu znajdziesz w naszych poprzednich artykułach.
Złożymy za Ciebie wniosek o dotację
Czasem nawet najlepsza instrukcja wypełniania nie daje oczekiwanych rezultatów. Na szczęście nie musisz zajmować się skomplikowanymi formalnościami na własną rękę.
Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko zostało zrobione poprawnie, wypełnij wniosek Czyste Powietrze z pomocą naszej firmy. Zadzwoń lub wyślij wiadomość, aby skorzystać z darmowej konsultacji.
Na koncie mamy już wiele wniosków o dotację. Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie.
Wzór wniosku nie zawsze się sprawdza
Portal programu Czyste Powietrze proponuje samodzielne wypełnienie wniosku o dofinansowanie. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że wszystko przebiegnie prawidłowo, zgłoś się do nas.
Współpraca z EterVestra przebiega w następujący sposób:
- Bezpłatna konsultacja telefoniczna, podczas której weryfikujemy możliwość i zakres skorzystania z programu priorytetowego Czyste Powietrze.
- Zawarcie krótkiej i przejrzystej umowy wykonania usługi.
- Przygotowanie dokumentacji, wypełnienie formularzy i wykonanie audytu.
- Złożenie wniosku o dofinansowanie zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
- Wypłata środków dotacji w terminie do 30 dni od daty złożenia wniosku (prawidłowo wypełnionych dokumentów wraz z załącznikami.)
- Rozliczenie projektu – czyli rozliczenie konkretnej inwestycji programu Czyste Powietrze i złożenie m.in. wniosku o płatność.
Jakie dokumenty są potrzebne aby wypełnić wniosek?
Wszystko zależy od tego, kto jest wnioskodawcą programu Czyste Powietrze. Dlatego wszelkie niezbędne informacje otrzymasz od naszego konsultanta podczas rozmowy telefonicznej.
Jednak z reguły do wypełnienia wniosku o dofinansowanie będziemy potrzebować m.in. skanu zaświadczenia, które upoważnia do podwyższonego dofinansowania (jeśli ubiegasz się o podwyższony lub najwyższy poziom dofinansowania), księgi wieczystej lub innego dokumentu potwierdzającego prawo własności domu, czy zgody współwłaściciela na realizację przedsięwzięcia (w przypadku współwłasności).
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji albo chcesz poznać zasady poszczególnych etapów lub dowiedzieć, się, jakie źródło ciepła spełnia wymogi programu – zadzwoń po bezpłatną konsultację 📲593 070 948